Akcesoria do szczeliw ekstraktory do szczeliw, świderki, świdry, korkociągi z wymiennymi końcówkami - Pompy uszczelnienia smarowanie transport pneumatyczny

Przejdź do treści

Akcesoria do szczeliw ekstraktory do szczeliw, świderki, świdry, korkociągi z wymiennymi końcówkami

Szczeliwa i akcesoria
Wymiana szczeliwa w pompie to niewdzięczne zadanie - mała ilość miejsca, wąski otwór dławnicy sprawia, że wydostanie szczeliwa jest bardzo kłopotliwym zadaniem. Wykorzystując do tego celu elastyczne ekstraktory zakończone wymiennym korkociągiem sprawa jest dziecinnie prosta - wkręcamy dwa ekstraktory po przeciwstawnych stronach wału i wyciągamy szczeliwo!   Możemy sobie też pomagać sztywnymi szpikulcami, gdy szczeliwo jest szczególnie oporne lub jego fragmenty utkwiły w dławnicy.

Gotowe zestawy ekstraktorów do szczeliw, świderki, świdry, korkociągi  z wymiennymi końcówkami
Walizka 1 nr katalogowy 1116 komplet A, ilość elementów 11 szt.
Walizka 2 nr katalogowy 1117 komplet B, ilość elementów 17 szt.
Walizka 3 nr katalogowy 1133 komplet C, ilość elementów 30 szt.
Jak to ułatwia pracę? Sprawdź na poniższym filmie:


Akcesoria serwisowe do ponownego pakowania dławnicy sznurem:
Dobry nóż to podstawa - superostre i wygodne narzędzie likwiduje problem postrzępionych końców, które są zawsze źródłem wycieku.
Ważna jest ostrość, pewny chwyt i bezpieczny sposób przechowywania.
Gdy szczeliwo jest bardzo delikatne - konieczne jest użycie noża ostrego jak żyletka.
Gilotyny do cięcia szczeliw
Aby ułatwić sobie pracę i zapewnić precyzyjne i bezpieczne cięcie można używać gilotyny do cięcia szczeliwa - gilotyna ma podziałkę wyskalowaną wg średnicy wałka dzięki czemu docięcie kompletu sznurów dla danej dławnicy jest dziecinnie proste:
Jak używać takiej gilotyny można zobaczyć na poniższym filmie (komentarz po angielsku):
Gilotyna występuje też w wersji przenośnej, zapewniając maksimum bezpieczeństwa i cięcie pod precyzyjnie ustalonym kątem:
Jak za grosze zwiększyć żywotność szczeliwa?
Kiedy sznur jest już docięty należy go umieścić na dnie dławnicy. Najważniejsze to nie dobijać sznura kolejnym sznurem! Sznur, którym "dobijamy" ulega deformacji - każdy kolejny coraz większej. Powoduje to, że ten najgłębiej położony jest luźny, a ostatni mocno zbity. Aby uniknąć takiej sytuacji należy korzystać z odpowiedniego narzędzia, pozwalającego wygodnie i sprawnie wsunąć każdy sznur po kolei.
Dzięki powyższym akcesoriom praca ze szczeliwem staje się łatwa i przyjemna, a zapakowana z ich udziałem dławnica pozostaje szczelna na dłużej - to oszczędność czasu i pieniędzy!

Generowanie oszczędności - uszczelnienia mechaniczne i sznury

Kiedy uszczelnienie/szczeliwo musi być płukane, podpinamy je do źródła czystej wody. 1" rurka potrafi przepuścić nawet powyżej 20l/min. To prawie 1000m3 na miesiąc straconej, często bezpowrotnie wody, za którą trzeba zapłacić (często trzeba równiez płacić za jej odprowadzenie do ścieków). Gdy na zakładzie pracuje większa ilość pomp z uszczelnieniami wymagającymi płukania robi się z tego poważny koszt. Jak temu zaradzić? Zwykły zawór zmniejszając przepływ redukuje również ciśnienie, co może doprowadzić do awarii uszczelnienia lub cofnięcia się pompowanego medium do instalacji czystej wody! Jakie jest najlepsze rozwiązanie?

W naszej ofercie posiadamy specjalne urządzenia, którymi można regulować wielkość przepływu bez zmiany ciśnienia. Urządzenie jest proste w instalacji i banalne w obsłudze.
Większość uszczelnień wymaga przepływów wielokrotnie (często kilkadziesiąt razy mniejszych) mniejszych niż te, które dostarcza układ czystej wody. Dzięki temu możemy liczyć na oszczędności - kilkukrotne!
Ogólna mapa strony
telefon  tel. +48(32)355-00-45
tel. +48 792-939-451
Wróć do spisu treści